LegnickiePole2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Al. Piłsudskiego. Zakończenie prac na jezdni południowej

Przez   /   05/09/2018  /   No Comments

Na przebudowywanej al. Piłsudskiego zakończyły się roboty drogowe na jezdni południowej. Jak informuje wykonawca inwestycji, firma Stop, dziś (5 sierpnia) pod wieczór na tym odcinku będziemy mogli już jeździć w obu kierunkach. Roboty drogowe będą prowadzone po stronie północnej, która zostanie zamknięta dla ruchu.

Jakie prace wykonano na jezdni południowej? Wyłożona została warstwa wiążąca i wyrównawcza asfaltu. Ostatnia, czyli ścieralna, będzie wylana na obydwu jezdniach po zakończeniu prac na stronie północnej. Położono nowe chodniki i krawężniki. Na niektórych odcinkach przebudowano ścieżkę rowerową. Powstała zatoka autobusowa. Wykonano renowację kanalizacji deszczowej. Zamontowano maszty z wysięgnikiem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w okolicy Parku Bielańskiego. Natomiast nowe latarnie po tej części ulicy zostaną ustawione niebawem. W firmie, w której zostały zmówione, na ich konstrukcję nakładana jest jeszcze specjalna powłoka, chroniąca je przed naklejaniem plakatów i ulotek.
W okolicach kładki dla pieszych przebudowana została częściowo ulica Galileusza. Ustawiono krawężniki przy powstającym rondzie turbinowym.
Przypomnijmy. Inwestycja obejmuje obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zbudowane będzie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń w pasie drogowym – poddana rekultywacji. Przy nowym rondzie turbinowym powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które funkcjonuje na ul. Wrocławskiej, przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego. U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie.
Inwestycja kosztuje ok. 7,94 mln zł. Miasto otrzymało na nią dotację w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” w wysokości ok. 2,8 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

7-157047

Służby przejęły “lewe” papierosy, tytoń i spiritus

Read More →