AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chojnów. Akt oskarżenia dla pedofilia i matki jego ofiary

Przez   /   04/06/2019  /   No Comments

Do Sądu Okręgowego w Legnicy trafił akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Sebastianowi R. Według prokuratury, w czerwcu 2018 roku w Chojnowie wielokrotnie zgwałcił 18-miesięcznego synka swojej partnerki. Matka podejrzewała, co się dzieje, mimo to nie odseparowała dziecka od pedofila. Dlatego i ona ma postawione zarzuty. Zbrodnia wyszła na jaw dzięki lekarzom.

Chojnowianka poznała Sebastiana R. za pośrednictwem internetu. Przyjechał do niej z Wrocławia. Najpierw tylko zaglądał w odwiedziny, potem zamieszkał w jej mieszkaniu. Według ustaleń Prokuratury Rejonowej w Złotoryi w czerwcu 2018 roku doprowadził przemocą 18-miesięcznego synka swej konkubiny do poddania się innej niż obcowanie płciowe czynności seksualnej. To nie był pojedynczy gwałt – sytuacja powtarzała się wielokrotnie, prawie przez cały miesiąc.

- Aktem oskarżenia objęta jest także matka chłopczyka , która naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia, bo pozostawiała synka pod rzekomą opieką Sebastiana R. Pozwalała, by partner nocował w jednym pokoju z jej dzieckiem, pomimo podejrzeń, że mężczyzna może dopuszczać się czynów seksualnych na szkodę chłopczyka – mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przestępstwo wyszło na jaw dzięki natychmiastowej reakcji lekarzy, zwłaszcza chirurga z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Chojnowianka zgłosiła się do przychodni, gdyż u dziecka pojawiły się niepokojące zmiany na ciele. Domyślając się, co mogło zajść, lekarz rodzinny wystawił chłopcu skierowanie do szpitala. Matka nie od razu z niego skorzystała. Umówiła się na prywatną wizytę u pediatry. Obaj lekarze byli ze sobą w kontakcie i wymogli na kobiecie, by zgłosiła się do szpitala w Legnicy. Na oddziale chirurgii dziecięcej stwierdzono zmiany, otarcia, mogące wskazywać, że chłopczyk jest ofiarą przemocy seksualnej. O  podejrzeniach została powiadomiona prokuratura.

- W toku tego postępowania zasięgnięto bardzo wielu opinii, w tym między innymi opinii biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa – mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn. – Z opinii seksuologicznej wynika, że zachowania Sebastiana R. wobec chłopczyka miały charakter pedofilny. Psychiatrzy dowodzą, że sprawca gwałtów jest poczytalny. Nie stwierdzono u niego zaburzeń preferencji seksualnych. Mógł zaspokajać swój popęd zgodnie z normami. Lekarz seksuolog określił jego zachowanie jako pedofilię zastępczą.

Zgwałcenie małoletniego poniżej lat 15 to -według polskiego kodeksu karnego – zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo matce grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sprawę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Legnicy.

FOT. PIXABAY.COM

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 238 dni temu dnia 04/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2019 @ 3:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka 019 drop

Bloger Matka Kurka wraca na ławę oskarżonych

Read More →