agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Adam Kopiec. Tuszem i grafitem traktowane”

Przez   /   06/10/2017  /   No Comments

W piątek 13 września o godz. 18 Galeria Sztuki w Legnicy serdecznie zaprasza na wernisaż prac Adama Kopca – lubińskiego artysty, absolwenta wrocławskiej ASP. Wystawę już można oglądać w Galerii Ring w legnickim Rynku.

Wystawa w Galerii RING to powrót do grafiki warsztatowej – pierwotnej pasji artysty zajmującego się również tworzeniem obiektów przestrzennych i projektów scenograficznych. Swoje grafiki Kopiec wykonuje w technice akwaforty. Dzięki zastosowaniu pełnej gamy cieni i przejść tonalnych osiąganych dzięki żmudnemu kropkowaniu prace te cechuje niezwykła szczegółowość. Z misternych łączeń linii, kropki i kreski wyłaniają się kompozycje o charakterystycznym klimacie opisujące otaczającą autora rzeczywistość.
W skład legnickiej ekspozycji wchodzą powiązane ze sobą dwa cykle prac. Pierwszy – „Panorama trawionej pamięci” – to prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią autorską reminiscencję, próbę powrotu do nieistniejących już dzisiaj miejsc z jego dzieciństwa. Drugi cykl to rozwinięcie tematu związanego z przyrodą. Jest to zabawa strukturą i fakturą „wyrwanych z pierwotnego kontekstu” elementów przyrody, próba nadania im nowego znaczenia, uchwycenia nowych wymiarów postrzegania przyrody.


________________
Adam Kopiec – ur. w 1985 r. w Lubinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wydziału Malarstwa i Rzeźby, wcześniej studiował także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Artysta plastyk, grafik, rysownik, od kilku lat również twórca scenografii z powodzeniem realizujący kolejne projekty scenograficzne.

Adam Kopiec Tuszem i grafitem traktowane
Ekspozycja: Galeria Ring, Rynek 12
Termin: 05.10. – 29.10.2017 r.
Wernisaż: 13.10.2017r. (piątek), godz.: 18:00
Wstęp bezpłatny

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 285 dni temu dnia 06/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 6, 2017 @ 4:14 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Grzyb5, olej na desce, 2018, 22 x 22 cm_resize

“Szara codzienność”. Nowa wystawa w Galerii Ring

Read More →