suntravel5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

WIFI4EU. Będzie bezpłatny internet dla mieszkańców

Przez   /   12/12/2018  /   No Comments

Legnica, Złotoryja, Jawor oraz gminy wiejskie Lubin, Komorniki i Pielgrzymka znalazły się na liście 2800 europejskich samorządów, które dostaną bony na zakup sprzętu i instalację hotspotów. Dzięki temu ich mieszkańcy będą przez co najmniej trzy lata bezpłatnie i bez konieczności oglądania reklam łączyć się z internetem. 

Komisja Europejska opublikowała listę gmin, do których trafią łącznie pierwsze 42 mln euro z programu WIFI4EU. To program adresowany do samorządów, które chcą zapewnić swoim mieszkańcom możliwość bezpłatnego korzystania z internetu. Za bon od Unii Europejskiej będą mogły kupić wszystko, co niezbędne do uruchomienia hotspotów (otwartych punktów dostępu do sieci). Koszty utrzymania hotspotu samorząd będzie musiał pokrywać z własnych środków. Umowa gwarantuje, że przez co najmniej trzy lata mieszkańcy gminy będą mogli dzięki temu bezpłatnie łączyć się z internetem. Połączenia będą wolne od reklam.

Na liście pierwszych beneficjentów programu WIFI4EU jest 120 gmin z Polski, w tym 6 gmin z regionu legnickiego. Przy podziale środków obowiązywała zasada “kto pierwszy ten lepszy”. Komisja Europejska ma jeszcze do rozdysponowania prawie 80 mln euro. Gminy, które nie zdobyły teraz bonów, będą mogły mogą ubiegać się o dofinansowanie w kolejnych rundach. Najbliższa zaplanowana jest na początek 2019 r.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 189 dni temu dnia 12/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 12, 2018 @ 8:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →