helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

821 legnickich gimnazjalistów pisze egzamin

Przez   /   19/04/2017  /   No Comments

Dzisiaj, 19 kwietnia, rozpoczyna się trzydniowy egzamin gimnazjalny, do którego przystąpi 821 legnickich gimnazjalistów z klas trzecich. W ubiegłym roku zdawało go 888 uczniów.

Do egzaminu przystępuje 632 uczniów ze szkół prowadzonych przez miasto i 189 ze szkół niepublicznych. Obejmuje on wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach podstawy programowej kształcenia ogólnego. Ma formę pisemną i składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno–przyrodniczej i języka obcego nowożytnego.
W pierwszym dniu o godzinie 9.00 gimnazjaliści zdają część humanistyczną egzaminu – z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godzinie 11.00 – z języka polskiego. Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) w godzinach: 9.00 – z przedmiotów przyrodniczych, 11.00 – z matematyki.
W trzecim dniu egzaminów – 21 kwietnia o godzinie 9.00 i 11.00 uczniowie zaprezentują swą wiedzę i umiejętności z języka obcego. W pierwszej kolejności na poziomie podstawowym, a następnie rozszerzonym.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM/ SKITTERPHOTO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image

Portal się wybronił – śledztwo umorzone. “W cosmos”

Read More →