UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dwunastu chętnych do budowy drogi S3 z Bolkowa

Przez   /   11/12/2017  /   No Comments

Dwunastu wykonawców zgłosiło się do przetargu na budowę przedostatniego dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej s3 z Bolkowa do Kamiennej Góry. Wszyscy deklarują wywiązanie się z zadania w ciągu 47 miesięcy.  Rozpiętość cenowa ofert jest znaczna: od nieco ponad 1 miliona złotych do prawie 1,8 mln zł.

Najtańsza jest włoska spółka Astaldi S.p.A. z siedzibą w Rzymie (1 056 602 056,26 zł brutto). Na drugim biegunie jest oferta konsorcjum trzech firm: IDS-BUD S.A. z Warszawy jako lidera oraz ukraińskiej spółki T. Strokacha i spółki Mosty Łódź S.A. (1 758 900 000,00 zł brutto). To znaczy, że wszystkie oferty mieszczą się w budżecie inwestycji, ustalonym przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad na poziomie 2 139 791 616,95 zł.

Komisja przetargowa sprawdzi oferty i wyłoni najkorzystniejszą. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w II kwartale 2018r. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie Zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 Legnica (A4) – Lubawka, zadanie III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km.

Droga ekspresowa S3 Bolków (bez węzła) – Granica Państwa podzielona została na dwa odcinki: III od Bolkowa (bez węzła) do Kamiennej Góry (bez węzła) oraz IV od Kamiennej Góry (z węzłem) do granicy Państwa. Budowę drogi przewidziano w przekroju dwujezdniowym 2 x 2, szerokość jezdni 2 x 3,5 m plus pas awaryjny 2,5 m, o obciążeniu nawierzchni 115 kN/oś. Na zadaniu powstaną dwa tunele drogowe w ciągu drogi ekspresowej S3. Zakończenie inwestycji zaplanowane do roku 2023.

Celem inwestycji jest poprawa transportu drogowego, skomunikowanie terenów przygranicznych poprzez autostradę A4 i sieć dróg ekspresowych z centralną Polską, poprawienie warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu oraz wyprowadzenie ruchu tranzytowego z DK3 i DK5 poza rejon miast: Jawor, Bolków, Kamienna Góra i Lubawka.

FOT. MOSTY KATOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 364 dni temu dnia 11/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 11, 2017 @ 12:56 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie

Strażnicy pomogli ratować dławiące się dziecko

Read More →