basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

72-latek dwa razy złapany w niedzielę na podwójnym gazie

Przez   /   13/03/2019  /   No Comments

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie i Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Miłkowice, który dwukrotnie wsiadł za kierownicę samochodu, będąc w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem.

10 marca br. po godzinie 12.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie z polecenia dyżurnego udali się do miejscowości Rzeszotary, gdzie miało dojść do uszkodzenia ogrodzenia przez nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Ford. Jak się okazało, 72-letni mieszkaniec gminy Miłkowice miał prawie 2 promile alkoholu. W związku z uszkodzeniem pojazdu i brakiem badania technicznego, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, natomiast z mężczyzną udali się do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w celu wykonania czynności służbowych.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z polecenia Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się do miejscowości Grzymalin, gdzie ponownie 72- latek miał kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli kierującego fordem, jednak pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych 72- latek nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Mieszkańca gminy Miłkowice poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał u 72-latka ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

W najbliższym czasie 72-latek stanie przed sądem i odpowie, m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przypomnijmy!

Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

st. sierż. Anna Tersa

FOT. POLICJA.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 67 dni temu dnia 13/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2019 @ 2:39 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →