um_team
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Marcin Makuch nowym dyrektorem Muzeum Miedzi

Przez   /   10/10/2017  /   No Comments

Marcin Makuch został dzisiaj (10 października) wybrany przez komisję konkursową dyrektorem Muzeum Miedzi w Legnicy. Zastąpi na tym stanowisku długoletniego szefa tej placówki, Andrzeja Niedzielenkę, który przechodzi na emeryturę.

Legniczanin Marcin Makuch (rocznik 1977) od 2003 roku pracuje w Muzeum Miedzi. Jest autorem wielu publikacji dotyczących m.in. naszego miasta, monografii dziejów straży pożarnej w Legnicy czy Huty Miedzi. Jego „Sekrety Legnicy” zostały wyróżnione Nagrodą Książka Roku 2015. Ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego i Podyplomowe Studium Muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest współzałożycielem i redaktorem portalu Liegnitz.pl. Żona – Katarzyna, trójka dzieci – Maciej, Dominika i Tomasz. Hobby – numizmatyka, historia, piłka nożna.

O swoim mieście mówi: „Legnica to moje miejsce na ziemi. Tutaj się urodziłem, tutaj się zakochałem i tutaj założyłem rodzinę. Moje pasje także związane są z tym cudownym miastem”.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 349 dni temu dnia 10/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2017 @ 12:10 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ostatnia sesja 088

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Legnicy. Ze zgrzytem

Read More →