Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zainwestują 5,2 mln zł w nowoczesne szkoły w Legnicy

Przez   /   14/07/2017  /   No Comments

W ramach trzech projektów edukacyjnych Legnica zdobyła ponad 3,5 mln unijnego dofinansowania na wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny pracowni w 32 szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach ogólnokształcących i szkołach zawodowych. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ok. 5,2 mln zł.

Wszystkie zadania dofinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Rozpoczęły się już dostawy sprzętu do nauki przedmiotów matematyczno–przyrodniczych i informatycznych dla 27 pracowni w szkołach podstawowych i istniejących jeszcze gimnazjach. W czasie wakacji dostawy będą uzupełnione o dodatkowy sprzęt komputerowy, chemiczny, fizyczny i geograficzny.
Wyposażanie pracowni w liceach ogólnokształcących, a także ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych, w tym specjalnych, w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych oraz przedmiotów zawodowych (z uwzględnieniem potrzeb uczniów niepełnosprawnych) rozpocznie się jesienią 2017 i zakończy w roku 2018.
O wysokiej jakości legnickich przedsięwzięć edukacyjnych dobitnie świadczy fakt, że projekt związany ze wzbogaceniem infrastruktury dydaktycznej szkół zawodowych uzyskał w konkursie najwyższą lokatę na Dolnym Śląsku. Natomiast projekt związany z liceami ogólnokształcącymi otrzymał dofinansowanie unijne (ok. 600 tys. zł) jako jedyny w Legnicko-Głogowskim Obszarze Interwencji.
To ostatnie przedsięwzięcie pozwoli 1400 uczniom z terenu Legnicy nieodpłatnie korzystać z wyposażonych pracowni podczas dodatkowych zajęć, warsztatów czy konkursów. Projekt uwzględnia też wymagania uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, np. niepełnosprawnych czy szczególnie uzdolnionych.
Beneficjenci projektu będą pogłębiać wiedzę z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych, co w przyszłości powinno zwiększyć zainteresowanie uczniów technicznymi i medycznymi kierunkami studiów. To z kolei przełoży się na zwiększenie ich szans na wymagającym wysokich kwalifikacji rynku pracy.
To nie pierwsze śmiałe działania legnickiego samorządu w unowocześnianiu edukacji na różnych poziomach. W latach 2012-2013, w ramach modernizacji centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku, nasze miasto zdobyło wyposażenie specjalistyczne dla 43 pracowni o wartości ok. 8,5 mln zł, tworząc cztery centra kształcenia o charakterze regionalnym.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

czyczerski

Czyczerski, Szarek i Pasis weszli do rady nadzorczej

Read More →