Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

2000 dzieci dopingowało piłkarzy Miedzi na treningu

Przez   /   24/05/2018  /   No Comments

Takiej akcji w Polsce jeszcze nie było! Podczas środowego treningu Miedzi Legnica, która stoi przed ogromną szansą historycznego awansu do Ekstraklasy, na trybunach stadionu im. Orła Białego zasiadło ponad 2000 dzieci z legnickich przedszkoli. Najmłodsi fani gorącym dopingiem okazali wsparcie trenującym zawodnikom, dla których była to ogromna niespodzianka.

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce podczas środowego treningu Miedzi Legnica. Zawodników z całych sił wspierało dopingiem ponad 2000 dzieci z legnickich przedszkoli. Całą akcję zorganizował Krzysztof Piotrowski, który od kilku lat uczy najmłodszych kibiców kulturalnego kibicowania na Sektorze Rodzinnym legnickiego stadionu. – Widzimy dziś pierwsze efekty tych działań. Ponad 2000 przedszkolaków uczestniczy dziś w treningu Miedzi i z całych sił dopinguje piłkarzy. Jestem bardzo dumny, że udało nam się zorganizować taką akcję. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Polsce mógł pochwalić się organizacją podobnego przedsięwzięcia – powiedział Krzysztof Piotrowski.

Dla dzieci, które odwiedziły legnicki stadion, była to ogromna przygoda. Większość przedszkolaków wiedziała, że piłkarze w niedzielę grają o awans, a jeśli to taka ważna okazja, to zasługują na gorący doping. – Będziemy dziś oglądać trening i dopingować drużynę. Piłkarzy trzeba dopingować głośno, żeby dobrze grali i strzelali gole. Życzymy im awansu do Ekstraklasy – mówili najmłodsi kibice Miedzi.

Zawodnicy po wyjściu na murawę stadionu byli zaskoczeni. Jeszcze przed rozpoczęciem treningu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami, po czym przeszli do normalnych zajęć. W czasie treningu z trybun niósł się głośny doping. Dzieci nie oszczędzały gardeł krzycząc „Miedzianka, Miedzianka”!

- Znakomita akcja, która dla nas była wielkim zaskoczeniem. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i ich opiekunom, którzy dziś okazali nam tak wielkie wsparcie podczas treningu. Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na naszych najmłodszych kibiców – powiedział po treningu trener Dominik Nowak.

Po zajęciach dzieci miały okazję do pamiątkowych zdjęć oraz zebrania autografów od piłkarzy na specjalnie w tym celu przygotowanych plakatach. Większość z nich zapowiedziała także obecność na niedzielnym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice (godz. 12.45). Czy będzie to historyczny mecz dla Miedzi? Okaże się po jego zakończeniu. Pewne jest natomiast, że piłkarzy Miedzi wspierać w tym dniu będzie 12 zawodnik czyli legniccy kibice!

Źródło: Miedź Legnica

Fot. B. HAMANOWICZ/ MIEDŹ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1834 dni temu dnia 24/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 24, 2018 @ 9:53 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

MLODZIK 22 SESJA

Od piątku w Legnicy święto młodzieżowej piłki ręcznej!

Read More →