Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

1200 legnickich gimnazjalistów już wybrało sobie szkoły

Przez   /   05/07/2017  /   No Comments

Prawie 1200 absolwentów legnickich gimnazjów już zakwalifikowało się do publicznych szkół ponadgimnazjalnych. Od 1 czerwca trwał elektroniczny nabór kandydatów do tych szkół.
Absolwenci gimnazjów rejestrowali się w systemie elektronicznym, a następnie zapoznawali z ofertą liceów i szkół zawodowych. Według własnych preferencji i zainteresowań mogli wybrać trzy szkoły.
Przydział kandydatów do konkretnych szkół odbył się 4 lipca. O zakwalifikowaniu się do wybranej szkoły decydowała ilość punktów, jaką absolwent uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym. Listy zakwalifikowanych zostaną opublikowane w szkołach 7 lipca (piątek) o godz.10.00. W kolejnych dniach kandydaci będą potwierdzać wolę podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie niezbędnych dokumentów.
Tylko 22 uczniów nie zostało przydzielonych do żadnej ze szkół. Te osoby, po ogłoszeniu list przyjętych oraz list wolnych miejsc w poszczególnych szkołach, co będzie miało miejsce 19 lipca 2017r., mogą przystąpić do rekrutacji uzupełniającej.
Dotychczasowe wyniki rekrutacji wskazują na rosnące zainteresowanie absolwentów kontynuowaniem nauki w szkołach zawodowych. W ubiegłym roku po raz pierwszy więcej legnickich uczniów (o ok. 2 proc.) wybrało nie licea, lecz szkoły zawodowe. Obecnie różnica ta wynosi już ok. 10 proc. na korzyść kształcenia zawodowego. Technika i szkoły branżowe I stopnia wybrało 55 proc. kandydatów, w liceach chce się uczyć 45 proc. gimnazjalistów. Szkoły branżowe dysponują jeszcze wolnymi miejscami i zachęcają kandydatów do podjęcia nauki w jednym z licznie oferowanych zawodów.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

flames-of-hell-3236060_1280

Pożar przy ul. Chojnowskiej. Jedna osoba nie żyje

Read More →